bitalone_telegram
گزارش یک مشکل
مشکل یا خطایی را که در سایت با آن مواجه شده اید می توانید گزارش کنید
بازگشت به تمرین ها

در این قسمت می توانید متن دلخواه خود را در کادر زیر قرار دهید و با کلیک بر روی دکمه شروع متن را تمرین کنید.دقت نمایید که برای تبدیل متن دلخواه شما به تمرین نیاز است قوانینی را رعایت نمایید.

  1. حداقل کاراکتر مجاز 200 و حداکثر کاراکتر مجاز 2000 است
  2. فقط مجاز به استفاده از کاراکترهای فارسی می باشید و بعضی از علائم خاص مانند نشانه ها و ...
  3. در این قسمت سعی شده است تا جای ممکن کاراکترهای عربی به فارسی تبدیل شود با این وجود سعی کنید از کاراکترهای عربی مانند تنوین استفاده نکنید.
  4. آخر هر پارگراف کاراکترهای *= را قرار دهید.(به جز پاراگراف آخر) برای دیدن مثال کلیک کنید

متن مورد نظر خود را در این کادر وارد نمایید


تمرین با متن دلخواه جدید
تمرین شماره 1 (بازاریابی) تمرین شماره 2 (آینه-دولت آبادی)
تمرین شماره 3 (اوتیسم) تمرین شماره 4 (سیاه چاله)
تمرین شماره 5 (هملت) تمرین شماره 6 (گوگل)
تمرین شماره 7(هنر تئاتر) تمرین شماره 8(ورزشی-اینترمیلان)
به کوتاه ترین بیان، قیمت مقدار پولی است که برای محصول یا خدمتی پرداخت می شود.^=به عبارت دیگر، قیمت مجموع کل ارزش هایی است که مصرف کننده می پردازد تا مزایای^=به دست آوردن یا استفاده کردن محصول یا خدمت را بدست آورد. در گذشته، قیمت عامل^=اصلی در انتخاب خریدار بود. در دهه های اخیر، عوامل دیگر نیز اهمیت بسیاری پیدا کرده^=اند، اما هنوز هم قیمت یکی از عوامل تعیین کننده سهم بازار+و سودآوری شرکت^=می باشد.*=قیمت تنها عنصری از آمیخته بازاریابی است که درآمد ایجاد می کند؛ عوامل دیگر همگی^=هزینه ای هستند. قیمت، منعطف ترین عنصر آمیخته بازاریابی هم می باشد. قیمت را بر^=خلاف ویژگی های محصول و تعهد در قبال کانال ها، به سرعت می توان تغییر داد. در عین^=حال، قیمت گذاری اولین مشکلی است که بیشتر مدیران بازاریابی با آن روبرو می شوند و^=هنوز هم بسیاری از شرکت ها آن را به درستی انجام نمی دهند.*=یکی از مشکلات متداول این است که شرکت ها برای کسب فروش، در پایین آوردن قیمت^=عجله می کنند و سعی نمی کنند مشتریان را متقاعد کنند که محصولاتشان ارزش قیمت^=بالاتر را دارد. مشکلات متداول دیگر این است که بجای قیمت گذاری بر اساس ارزش برای^=مشتری، به قیمت گذاری بر مبنای هزینه تکیه می کنند و همچنین در قیمت گذاری، دیگر^=عناصر آمیخته بازاریابی را دخالت نمی دهند.*=قیمتی که شرکت تعیین می کند، باید نه آنقدر کم باشد که سودی عایدش نشود و نه^=آنقدر زیاد که تقاضایی ایجاد نشود.معمولا بر دو اساس شرکت ها برای محصولاتشان^=قیمت گذاری می کنند. قیمت گذاری مبتنی بر ارزش و قیمت گذاری مبتنی بر هزینه.^=مصرف کنندگان از قیمت به عنوان شاخص کیفیت محصول استفاده می کنند زیرا آن ها^=معتقدند که قیمت ها در بازار توسط نیروهای عرضه و تقاضا رقابتی تعیین می شود.
مردی که در کوچه می رفت هنوز به صرافت نیفتاده بود به یاد بیاورد که سیزده سالی^=می گذرد که او به چهره ی خودش در آینه نگاه نکرده است. همچنین دلیلی نمی دید به^=یاد بیاورد که زمانی در همین حدود می گذرد که او خندیدن خود را حس نکرده است.^=قطعا به یاد گم شدن شناسنامه اش هم نمی افتاد اگر رادیو اعلام نکرده بود که افراد^=می باید شناسنامه ی خود را نو ، تجدید کنند.*=وقتی اعلام شد که شهروندان عزیز موظف اند شناسنامه ی قبلی شان را از طریق^=پست به محل صدور ارسال دارند تا بعد از چهار هفته بتوانند شناسنامه ی جدید خود را^=دریافت کنند ، مرد به صرافت افتاد دست به کار جستن شناسنامه اش بشود، و خیلی^=زود ملتفت شد که شناسنامه اش را گم کرده است. اما این که چرا تصور می شود^=سیزده سال از گم شدن شناسنامه ی او می گذرد، علت این که مرد ناچار بود به یاد^=بیاورد چه زمانی با شناسنامه اش سر و کار داشته است،*=و آن بر می گشت به حدود سیزده سال پیش یا شاید هم سی وسه سال پیش، چون^=او در زمانی بسیار پیش از این، در یک روز تاریخی شناسنامه را گذاشته بود جیب بغل^=بارانی اش تا برای تمام عمرش، یک بار برود پای صندوق رأی وشناسنامه را نشان بدهد^=تا روی یکی از صفحات آن مهر زده بشود. بعد از آن تاریخ دیگر با شناسنامه اش کاری^=نداشت تا لازم باشد بداند آن را در کجا گذاشته یا در کجا گمش کرده است.*=حالا یک واقعه ی تاریخی دیگر پیش آمده بود که احتیاج به شناسنامه داشت و شناسنامه^=گم شده بود. اول فکر کرد شاید شناسنامه در جیب بارانی مانده باشد،اما نبود. بعد به^=نظرش رسید ممکن است آن را در مجری گذاشته باشد، اما نه ... آنجا هم نبود. کوچه را^=طی کرد، سوار اتوبوس خط واحد شد و یکراست رفت به اداره ی سجل احوال. در اداره ی^=سجل احوال جواب صریح نگرفت و برگشت، اما به خانه اش که رسید، به یاد آورد که انگار^=به او گفته شده برود یک استشهاد محلی درست کند و بیاورد اداره.
کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم در ارتباطات کلامی و غیر کلامی ، تعاملات^=اجتماعی و فعالیت های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال ارتباط با دیگران و^=دنیای خارج را برای آنان دشوار می سازد . در بعضی موارد رفتارهای خود آزارانه و^=پرخاشگری نیز دیده می شود. در این افراد حرکات تکراری دست زدن ، پریدن پاسخ های^=غیر معمول به افراد ، دلبستگی به اشیا و یا مقاومت در مقابل تغییر نیز دیده می شود و^=ممکن است در حواس پنجگانه نیز حساسیت های غیر معمول نشان دهند.*=هسته مرکزی اختلال در اوتیسم ، اختلال در ارتباط است. 50 درصد از کودکان اوتیستیک^=قادر نیستند از زبان به عنوان وسیله اصلی برقراری ارتباط با سایرین استفاده نمایند.^=عدم به کار بردن ضمیر "من" از ویژگی های کلامی این کودکان است. از مسائل دیگر^=تکلمی، تکرار کلمات و جملات اطرافیان است.اوتیسم یک ناتوانی طولانی مدت است که^=منجر به اختلال عملکرد عصبی روانی در فرد می شود.*=گر چه به نظر می رسد که اوتیسم عارضه نادری است اما اطلاعات اخیر گویای آن است^=که شیوع اوتیسم حتی تا 20 مورد در هر 10000 تولد زنده می رسد. اوتیسم در پسران^=3 الی 4 برابر بیشتر از دختران دیده می شود. اگر چه علت اصلی آن کاملا شناخته شده^=نیست، اما در سال های اخیر تحقیقات و مطالعات بسیاری در این زمینه صورت گرفته^=است. تحقیقات تأکید زیادی بر منشا زیست شناختی و عصب شناختی در مغز^=دارد.*=در بسیاری از خانواده ها سابقه اوتیسم و یا اختلالات مربوط به آن وجود داشته است که^=ریشه ژنتیک را مطرح می کند اگر چه تا به حال ژن خاصی که مربوط به اوتیسم باشد^=شناخته نشده است . پژوهشگران در مورد نقش ژنتیک در علت شناسی اوتیسم^=اختلاف نظر دارند و عده ای از آنها ترکیب چندین ژن را به عنوان علت اختلال مطرح می^=کنند . چندین نظریه درباره اوتیسم مطرح شده که هیچیک به طور دقیق اثبات نشده^=است.
سیاه چاله چیزی است که پس از مرگ یه ستاره عظیم باقی می ماند. ستاره ها^=راکتورهای همجوش عظیمی هستند که در خود می جوشند و به دو دلیل تمایل بسیار^=زیادی برای فروپاشی دارند: به غایت عظیم اند و از گاز تشکیل شده اند. این دو عامل^=کافی است تا میدان گرانشی شدیدی شکل گرفته و ستاره را از درون منهدم کند. بار^=دیگر که خورشید را در آسمان دیدید، به این فکر کنید که همان لحظه در سطح خورشید^=میلیون ها اتم در حال همجوشی با یکدیگر هستند تا هسته ای سنگین تر بسازند.*=و هر چه این فعالیت ادامه می یابد، خورشید پیرتر و پیرتر می شود تا در نهایت متلاشی^=شده و از بین برود.واکنش های همجوشی که در هسته ی ستاره رخ می دهد همانند^=بمب های هسته ای عظیمی هستند که مرتبا کره را مورد اصابت قرار می دهند. توازن^=میان نیروی گرانشی و نیروی انفجاری، اندازه یک ستاره را تعریف می کند. به محض^=اینکه ستاره از پای در می آید، واکنش همجوشی هسته ای متوقف می شود چرا که^=سوخت مورد نظر دیگر به اتمام رسیده و چیزی برای سوختن و انفجار وجود ندارد.*=در همین حال، نیروی انفجاری به صفر می رسد اما نیروی گرانشی سر جای خود باقی^=است بنابراین با قدرت هر چه تمام تر ستاره را به دورن می کشد.ستاره که فشرده می^=شود به ناگه داغ شده و انفجار ابرنواختر صورت می گیرد که طی آن مواد و اشعه ها به^=درون فضا پرتاب می شوند. آنچه که باقی می ماند، هسته ی بسیار فشرده و عظیم^=است. گرانش هسته به قدری بالاست که حتی نور هم نمی تواند از آن فرار کند.*=این جسم حالا یک سیاهچاله است و به معنای واقعی کلمه غیر قابل دیدن است، چرا که^=نوری از آن بازتاب نمی .اساس دیدن یک چیزی توسط انسان، دریافت نور تابیده شدن به^=آن است. اگر خودتان را درون اتاقی که هیچ نوری به آن نفوذ نمی کند حبس کنید، عملا^=هیچ چیزی مشاهده نمی کنید، دقیقا مثل زمانی که پلک های خود را بسته اید. بنا به^=همین دلیل، سیاهچاله ها هم اگرچه به نظر ملموس اند اما دیدنی نیستند.
داستان این نمایش نامه از آنجا آغاز می شود که هملت شاهزاده دانمارک از^=سفر آلمان به قصر خود در هلسینبورگ دانمارک بازمی گردد تا در مراسم خاک^=سپاری پدرش شرکت کند. پدرش به گونه مرموزی به قتل رسیده است. کسی از^=چندوچون قتل شاه آگاه نیست. در همان حین هملت درمی یابد که مادر و عمویش^=باهم پیمان زناشویی بسته و هم بستر شده اند. وسوسه ها و تردیدهای هملت^=هنگامی آغاز می شود که روح شاه مقتول بر او نمودار می گردد.*= روح بازگو می کند که چگونه به دست برادر خود به قتل رسیده است و از^=هملت می خواهد انتقام این قتل مخوف و ناجوانمردانه را بازستاند. هملت در^=این اثنا اشتباها پدر معشوقه اش اوفلیا را به قتل می رساند، که پشت پرده^=مشغول جاسوسی بود و هملت اشتباها او را کلادیوس پنداشته بود. اوفلیا از^=مرگ پدرش مجنون می گردد و خود را در رودخانه ای غرق می کند. سرانجام پس^=از درگیری با لرتیز، برادر اوفلیا که به خونخواهی خواهر و پدرش برخاسته^=بود، هملت انتقام پدر را از عمو می گیرد و در پایان نمایش هر دو آنها،^=به همراه گرترود و برادر اوفلیا کشته می شوند.*=هملت درپی رام ساختن طبع وحشی انسان است؛ اما در عملی ساختن این هدف^=دچار تردید و وسوسه می گردد. از تردید و دودلی دچار افسردگی (مالیخولیا)^=می شود. "بودن یا نبودن" پرسش بزرگ هملت است. احتجاج هملت شکسپیر بر سر^=دوراهی انتخاب؛ یا مبارزه علیه امواج دریای فتنه و ریا و ایستادگی در^=برابر شرارت و پلیدی است و سزاوار صفت انسان بودن یا تسلیم خواری بخت^=شدن و بزرگوارانه تقدیر محتوم را پذیرفتن و آنگاه در حضیض روزمرگی، عمر^=دوروزه را با ذلت گذراندن را شکسپیر در نمایشنامه اینگونه بیان می کند.
گوگل شرکتی با سهامی عام است که در زمینه جستجوی اینترنتی، رایانش ابری و^=تبلیغات سرمایه گذاری می کند. این شرکت توسط لری پیج و سرگئی برین تأسیس^=شد که هر دوی آن ها در دانشگاه استنفورد به عنوان دانشجوی دکترا حضور^=داشتند و با نام "مردان گوگل" شناخته می شدند. گوگل در ابتدا به عنوان^=یک شرکت خصوصی در 4 سپتامبر 1998 ثبت شد و فروش اولیه سهام آن در 19 اوت^=2004 انجام شد. لری پیج و سرگئی برین و اریک اشمیت قبول کردند که به مدت^=بیست سال، یعنی تا سال 2024 در کنار هم کار کنند. هدف گوگل از آغاز^="سازماندهی کردن اطلاعات دنیا و دسترس پذیر کردن آن ها برای عموم" بود،^=و شعار غیررسمی شرکت (که توسط مهندس گوگل امیت پاتل ابداع شد و توسط پل^=بوچهیت از آن حمایت شد) "شرور نباشید" بود. در سال 2006 شرکت به محل^=جدید و کنونیش در مانتین ویو، کالیفرنیا منتقل شد.*=گوگل بر گرفته شده از واژه گوگول که به معنی "یک عدد یک و صد صفر جلوی^=آن" است که نوعی شعار و در واقع مقصود موضوع است. بدین معنی که گوگل قصد^=دارد تا سرویس ها، اهداف و اطلاع رسانی و اطلاعات خود را تا آن مقدار در^=وب در جهان گسترش دهد. گوگل به طور تخمینی دارای بیش از یک میلیون سرور^=در سراسر جهان است، و روزانه برروی بیش از یک میلیارد درخواست جستجو، و^=حدود 24 پتابایت داده تولید شده توسط کاربران پردازش انجام می دهد.^=نتیجه رشد سریع گوگل از بدو ثبت شدن شرکت، زنجیره ای از محصولات، خرید و^=شراکت با شرکت های دیگر بود. این شرکت محصولات اینترنتی سودمندی مانند^=سرویس ایمیل جی میل و شبکه های اجتماعی گوگل را به کاربران خود پیشنهاد^=می دهد. محصولات گوگل به ابزارهای رومیزی نیز توسعه پیدا کرد، با برنامه^=هایی مانند مرورگر وب گوگل کروم، سازماندهی و ویرایشگر تصاویر پیکاسا و^=پیام رسان فوری گوگل تاک. گوگل سازنده پرکاربرترین سیستم عامل موبایل^=جهان، اندروید و سیستم عامل گوگل کروم نیز هست.
تئاتر یکی از هنرهای هفتگانه است. کسانی که درباره بوجود آمدن تئاتر^=جستجو کرده اند می گویند سر چشمه آن از آیین هاست. آیین به مراسم مذهبی^=و اجتماعی می گویند. مثل مراسم عروسی یا مراسم سینه زنی در ماه محرم در^=ایران و مراسم رقص های مخصوص در کشورهای دیگر انسان همیشه دوست داشته^=است به اتفاقاتی که خارج از اراده و میل اوست تسلط داشته باشد و این^=ویژه گی اصلی تئاتر است. تئاتر در مقایسه با هنرهای دیگر امکانات زیادی^=دارد برای اینکه از هنرهای دیگر مثل نقاشی، ادبیات، معماری، موسیقی و^=... در آن استفاده می شود کلمه تئاتر در اصل از کلمه تاترون است که قسمت^=اول آن تیه تماشاگران و یا محله تماشا است.*=درزمان های قدیم، تماشاگران در سرازیری تپه ها می نشستند و مراسم مذهبی^=را که با آداب و تشریفات مخصوص در پایین همان تپه یا کناره معبد که محل^=عبادت بوده، تماشا می کردند. موسیقی، رقص، گفتار، صورتک، لباس،^=اجراکنندگان، تماشاگر و صحنه در اجرای آیین آرایش توسط رنگ، خاکستر یا^=جوهر که سطح بدن را می پوشاند برای کامل کردن صورتک و لباس بکار می رود^=آنطور که گریم در تئاتر این کار را انجام می دهد.*=بازیگران آیین باید بسیار ماهر و با انضباط باشند مثل بازیگران تئاتر^=برای اجرای آیین یکی پیشکسوتان یا سالمندان آشنا به آیین تمرین سختی را^=برای اداره اجرای خوب آیین بکار می گیرد که کاملا با کارگردانی تئاتر^=قابل مقایسه است. با اینکه سرچشمه آیینی امروز پذیرفته ترین نظریه^=درباره بوجود آمدن تئاتر است اما جستجوگرانی هم اعتقاد دارند سرچشمه^=تئاتر داستانسرایی است. آنها می گویند که گوش کردن و رابطه برقرار کردن^=با قصه ها جزو بزرگترین خصوصیات انسان است.*=برخی می گویند تئاتر از رقص و حرکات ضربی و ژیمناستیک و یا تقلید حرکات^=و صدای حیوانات آغاز شده است. اما نه خصوصیت داستان سرایی انسان و نه^=علاقه او به تقلید، هیچ کدام نمی تواند او را بسوی آفریدن هنر تئاتر^=راهنمائی کرده باشد، چرا که اسطوره ها و داستانها هم در اطراف آیین ها^=بوجود آمده اند و تقلید از حیواناتی که اندیشه و عقل ندارند هم نمی^=توانسته سرچشمه تئاتر باشد چرا که آیین ها از اندیشه و اعتقادات و میزان^=شناخت انسان شکل گرفته است است.
سال 1899 در شهر میلان باشگاه کریکت و فوتبال میلان تأسیس شد. این تیم تا^=سال 1908 توانست سه بار قهرمانی ایتالیا را جشن بگیرد. در این سال، بین^=سران اصلی باشگاه بر سر استفاده از بازیکنان خارجی اختلاف افتاد تا^=اینکه طی یک جلسه رسمی، گروهی که اعتقاد به استفاده از بازیکنان خارجی^=داشتند از این باشگاه جدا شده و نام اینترنازیوناله (به معنای بین^=المللی) را برای باشگاه خود انتخاب کردند. سیاست اصلی باشگاه از همان^=ابتدا مبارزه با نژادپرستی بود. تیم اینتر ناتسیوناله برای قهرمانی در^=لیگ ایتالیا تنها 2 سال صبر کرد و در سال 1910 اولین قهرمانی این باشگاه^=به ثبت رسید.*=سالهای آغازین برای اینتر بسیار موفق بود. تیم دیگر شهر میلان (آث^=میلان)، پس از جدایی اینتری ها افت وحشتناکی کرد و بیش از 40 سال در^=حسرت قهرمانی ایتالیا بود تا اینتر چند دهه بدون مزاحمت تیم اول شهر^=میلان باشد. اما اینتر نیز پس از کسب قهرمانی دوم در سال 1920 دچار افت^=شد و تا اواخر دهه بیست از کورس قهرمانی دور بود.*=سال 1927 ستاره ای به نام جوزپه مئاتزا در میلان متولد شد. اینتر با^=اتکا به این فوق ستاره خود دوباره به اوج بازگشت و توانست بار دیگر^=قهرمانی ایتالیا را از آن خود کند. مه آتزا توانست در اولین دوره^=برگزاری لیگ کشور ایتالیا با نام سری آ، قهرمانی را به اینتر هدیه کند و^=خود با زدن 31 گل آقای گل اولین دوره سری آ شود. مه آتزا بین سالهای^=1928 تا 1936 توانست 4 بار آقای گلی کشور ایتالیا را بدست آورد. همچنین^=در دو جام جهانی 1934 ایتالیا و 1938 فرانسه، جوزپه مه آتزا یکی از^=ارکان اصلی قهرمانی ایتالیا بود. او در جام جهانی 1934 بهترین بازیکن^=جام شد و در جام جهانی 1938 بازوبند کاپیتانی آتزوری ها را بر بازو بست.*=در سال 1955، آنجلو موراتی که از افراد سرشناس ایتالیا بود اینتر را^=خریداری کرد و ریاست این تیم را بر عهده گرفت. حضور موراتی در اینتر با^=پایان دوران آلفردو فونی همراه بود. موراتی در ابتدای حضور خود چند مربی^=عوض کرد تا سرانجام تصمیم گرفت هدایت باشگاه را به یک تئوریسین^=آرژانتینی به نام هلنیو هرارا بسپارد. هرارا در سال 1960 اینتر را تحویل^=گرفت و شروع به ساختن تیمی جوان و منسجم کرد. تیم او سال اول در رتبه^=سوم ایتالیا ایستاد، سال دوم نایب قهرمان شد و در سال سوم اسکودتو رو^=بدست آورد تا تفکراتش به بار بنشیند.
:  زمان
مخفی کردن کیبورد

شما این درس را با موفقیت گذراندید

زمان سرعت تایپ حروف مشکل دقت تایپ

بازگشت به تمرین ها تکرار